S765 - 5 во 1 јакна со висока видливост Essential жолта
 • S765 - 5 во 1 јакна со висока видливост Essential жолта

S765 - 5 во 1 јакна со висока видливост Essential жолта

5.980 ден.6.900 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: s765
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големина S-4XL:

Овој врвен 5-во-1 систем на јакни е прилагодлив за секоја работна ситуација. Надворешното палто има 2 големи пространи џебови, прилагодливи манжетни и сокриена капа. Внатрешната јакна има флуоресцентни ракави со флис, удобни плетени манжетни и 2 странични џебови. И внатрешната и надворешната обвивка имаат целосна сертификат за EN ISO 20471 класа 3 за максимална заштита со висока видливост и безбедност.

Карактеристики

 • Водоотпорна со лепени шевови кои оневозможуваат пропуштање
 • Ткаенина со екстремен водоотпорен завршен слој кој ја одбива водата од површината.
 • 6 џебови за голем багаж
 • Нов двоен држач за идентификација
 • Мажетни со затегач за подесување за сигурно вклопување
 • Отстранлива внатрешна јакна за дополнителна флексибилност во сите временски услови
 • Јакна може да се носи во пет начини за мулти употреба
 • Рефлектирачка лента
 • Сокриен џеб за мобилен телефон
 • Овој симбол укажува дека патентот може да биде отворен од горната и долната страна на облеката.
 • Kачулка која може да се спакува за дополнителна функционалност
 • Овој симбол означува дека ткаенинате има UPF рејтинг 40+ и блокира 98% од UV зраците кои паѓаат врз облеката
 • Сертифицирани со EN ISO 20471 по 50x перења
 • Овој симбол означува дека облеката има јамка(држачи) за лесно прокачување на радио.
 • Интерактивна облека
 • Сертифицирано од европската комисија

Ткаенина на внатрешноста : 100% Полиестер, 300D Oxford Weave, полиуретански премаз 100% полиестер, 300D Oxford Weave со завршна обработка отпорна на дамки, двоен полиуретански слој 190g

Дополнителни информации за ткаенина на поставата : Надворешна изолација: 100% полиестер мрежа 60g, Внатрешна јакна: 100% полиестер флис 280g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS
Portwest - Ireland S765 - 5 во 1 јакна со висока видливост Essential жолта Овој врвен 5-во-1 систем на јакни е прилагодлив за секоја работна ситуација. Надворешното палто има 2 големи пространи џебови, прилагодливи манжетни и сокриена капа. Внатрешната јакна има флуоресцентни ракави со флис, удобни плетени манжетни и 2 странични џебови. И внатрешната и надворешната обвивка имаат целосна сертификат за EN ISO 20471 класа 3 за максимална заштита со висока видливост и безбед.. Category: Product #: s765 Regular price: 5.980 ден. 5.980 Available from: Ехтрабис