Ракавици

Подобри го барањето

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
A146-Arctic Winter Ракавица A146-Arctic Winter Ракавица
Последното откритие ви заштита на рацете. Со премаз од мека нитрилна пена преку 3/4 на ракавицата за..
580 ден.
без ДДВ: 492 ден.
-45%
A735 - Comfort grip ракавици со високи перформанси портокалова
Дизајнирани да овозможат висок степен на умешност во фаќањето на предметите за работа, обложени се с..
480 ден.880 ден.
без ДДВ: 407 ден.
-22%
A724 - Заштитна Impact Ракавица без постава жолта
Неозначена верзија на A725. Врвна заштита, тешка мултифункционална ракавица со напредна технологија ..
770 ден.990 ден.
без ДДВ: 653 ден.
-38%
HN-17 - Ракавица со полиуретански премаз
Product Features • High feeling and easy grip in the most sensitive works thanks to its polyurethan..
42 ден.68 ден.
без ДДВ: 36 ден.
-21%
A280 - Wintershield зимска ракавица A280 - Wintershield зимска ракавица
Трајнa и комфорна поставената ракавица, Wintershield, има постава од флис и е изработена од нај hi-t..
340 ден.430 ден.
без ДДВ: 288 ден.
Нитрилни ракавици
Нитрилни ракавици за еднократна употреба. 100 парчиња во 1 кутија ..
340 ден.
без ДДВ: 288 ден.
-19%
A350 DermiFlex ракавица A350 DermiFlex ракавица
Супер лесна 15g основа од најлон и еластан потопени во мека нитрилна пена и ПУ за комфор,  умеш..
230 ден.284 ден.
без ДДВ: 195 ден.
A020 - Ракавици за монтирање
100% најлон, без рабови, тенката плетка ги прави совршено погодни за професии со високи барања на ме..
70 ден.
без ДДВ: 59 ден.
-14%
A520A Ракавици за ТИГ заварување од козја кожа A520A Ракавици за ТИГ заварување од козја кожа
Ултимативна ракавица за умешно заварување. Мека, флексибилна дланка од козја кожа со манжетна од цвр..
340 ден.395 ден.
без ДДВ: 288 ден.
Ракавици за заварување
14инчи  ракавица од говедска кожа со еден дел на опачината и целосно памучна основа за комфор. ..
495 ден.
без ДДВ: 419 ден.
-15%
GL12 Флис ракавици со Insulatex™ постава
Флис ракавица со луксузно чувство и Insulatex постава. Дава голема топлина и заштита и добра умешнос..
510 ден.601 ден.
без ДДВ: 432 ден.
AP80 - Liquid Pro ВОДООТПОРНА ракавица AP80 - Liquid Pro ВОДООТПОРНА ракавица
Се карактеризира со најнови иновации во технологијата на двојно премачкување, со што Liquid Pro нуди..
320 ден.
без ДДВ: 271 ден.
-12%
A722 - Ракавица отпорна на удар и пресекување сива/црна A722 - Ракавица отпорна на удар и пресекување сива/црна
Комбинирање на удобност, фат, влијание и отпорност на пресекување во удобни безшевна основа. Флексиб..
860 ден.980 ден.
без ДДВ: 729 ден.
A630 - Razor - Lite Ракавица Grey A630 - Razor - Lite Ракавица Grey
Ракавица отпорна на пресекување ниво Д појачана со кожа на дланката за одлична заштита од топлина, з..
860 ден.
без ДДВ: 729 ден.
A351 - DermiFlex Plus Ракавица сива/црна A351 - DermiFlex Plus Ракавица сива/црна
Дланка со точки за подобар фат и додатна заштита на дланката. Дишлива лесна основа идеална за прециз..
298 ден.
без ДДВ: 253 ден.
-18%
A310 - Flexo Grip Nitrile Ракавица црвено/црно A310 - Flexo Grip Nitrile Ракавица црвено/црно
Премазот од нитрил на Flexo Grip ракавицата и дава подобрена отпорност на триење. Идеална за поправк..
80 ден.98 ден.
без ДДВ: 68 ден.
A260A - Кожна Ракавица
Оваа класична ракавица е произведена од козја кожа, една од најмеките и најцврстите кожи достапни на..
290 ден.
без ДДВ: 246 ден.
A174 - Flex Grip ракавици со латекс црвено/црно A174 - Flex Grip ракавици со латекс црвено/црно
Дизајнирани со помош на лесна плетена плетка со дланки обложени со водоотпорен латекс, оваа ракавица..
89 ден.
без ДДВ: 75 ден.
-14%
GL16 - Плетени ракавици Touchscreen
Овој модел дава голема умешност. Составени се од црно акрилно плетиво кое е доста цврсто и издржливо..
330 ден.385 ден.
без ДДВ: 280 ден.
-15%
GL14 - Ракавица без прсти Knit Insulatex (црни)
Овој модел без прсти дава голема умешност. Акрилно плетената надворешност е издржлива додека внатреш..
350 ден.410 ден.
без ДДВ: 297 ден.

  • 02/252 00 03
  • 070807332
  • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS