KX343 - KX3 Holster Jogger

KX343 - KX3 Holster Jogger

0 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: KX343
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Ултра модерни со слим крој дизајн, KX3 Jogger се совршен избор за секој кој сака да изгледа добро додека работи. Слим jogger крој со рефлектирачки ленти на задниот дел на нозете, клучните карактеристики вклучуваат отстранливи торбан џепови за поголема удобност, џебови за штитници за колена, двоен џеб за метро, карго џеб и интегриран појас.

Карактеристики

 • Џебови за штитници за колена
 • Висечки џебови
 • Сертифицирано од европската комисија
 • Рефлектирачка лента
 • Приспособлив ремен за одлично прилегање
 • Slim fit дизајн за исклучителен комфор
 • Двоен џеб за метро
 • 10 џебови за голем багаж
 • Holster џебови без патент за дополнителна разновидност
 • Еластична ткаенина во 4 насоки за олеснување на движењето и дополнителна удобност

      Ткаенина на внатрешноста : Kingsmill Polyester Stretch 93% полиестер, 7% еластан 270g

Контрастна ткаенина : CorePro: 88% најлон, 12% еластан

 
 
 
Дополнителни информации за контрастната ткаенина : 
Појачување на колена: 88% најлон, 12% еластан 275g

 

ЗА ЦЕНА И ДОСТАПНОСТ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД, КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ НА 070/807-332, 070/237682

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS
Portwest - Ireland KX343 - KX3 Holster Jogger Ултра модерни со слим крој дизајн, KX3 Jogger се совршен избор за секој кој сака да изгледа добро додека работи. Слим jogger крој со рефлектирачки ленти на задниот дел на нозете, клучните карактеристики вклучуваат отстранливи торбан џепови за поголема удобност, џебови за штитници за колена, двоен џеб за метро, карго џеб и интегриран појас. Карактеристики Џебови за штитници за колена Вис.. Category: Product #: KX343 Regular price: 0 ден. 0 Available from: Ехтрабис