Portwest - Ireland

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
 PW360 - PW3 Extreme Дишлива јакна за дожд Жолта/црна  PW360 - PW3 Extreme Дишлива јакна за дожд Жолта/црна
PW3 Hi-Vis Extreme јакната за дожд е високо водоотпорна и дишлива јакна. Направена од издржлива 300D..
0 ден.
без ДДВ: 0 ден.
-13%
 S765 - 5 во 1 јакна со висока видливост Essential жолта  S765 - 5 во 1 јакна со висока видливост Essential жолта
Овој врвен 5-во-1 систем на јакни е прилагодлив за секоја работна ситуација. Надворешното палто има ..
5.980 ден.6.900 ден.
без ДДВ: 5.068 ден.
2206 - Машки прехранбен мантил, три џебови бела 2206 - Машки прехранбен мантил, три џебови бела
Карактеристики Тешко носат трајни ткаенина со диагонална сплитка ткаенина со одлична задршка н..
1.630 ден.
без ДДВ: 1.381 ден.
2208 - Пекарски панталони бела 2208 - Пекарски панталони бела
Карактеристики Тешко носат трајни ткаенина со диагонална сплитка ткаенина со одлична задршка н..
1.140 ден.
без ДДВ: 966 ден.
-29%
2802 - Стандарден работнички комбинезон темносин 2802 - Стандарден работнички комбинезон темносин
  Овој комбинезон има џеб на градите со капаче и два странични џебови. Комбинезонот е комфор..
1.350 ден.1.890 ден.
без ДДВ: 1.144 ден.
-32%
2860 - Класично работничко палто темносино
Ова палот има повеќе џебови за складирање и контраст на бои за подобар дизајн. Еласичната трака на п..
1.080 ден.1.590 ден.
без ДДВ: 915 ден.
-30%
2885 - Preston работни пантолони темносини 2885 - Preston работни пантолони темносини
Овој класичен дизајн е издржлив и удобен со надворешен штеп за професионален изглед вклучува два стр..
680 ден.973 ден.
без ДДВ: 576 ден.
58.011.11 CRAFT - Палто Сива 58.011.11 CRAFT - Палто Сива
Работно палто Craft  Палто 240g/m2, висока крагна, закопчување на патент, четири предни џебо..
1.650 ден.
без ДДВ: 1.398 ден.
A020 - Ракавици за монтирање
100% најлон, без рабови, тенката плетка ги прави совршено погодни за професии со високи барања на ме..
70 ден.
без ДДВ: 59 ден.
A146-Arctic Winter Ракавица A146-Arctic Winter Ракавица
Последното откритие ви заштита на рацете. Со премаз од мека нитрилна пена преку 3/4 на ракавицата за..
580 ден.
без ДДВ: 492 ден.
A174 - Flex Grip ракавици со латекс црвено/црно A174 - Flex Grip ракавици со латекс црвено/црно
Дизајнирани со помош на лесна плетена плетка со дланки обложени со водоотпорен латекс, оваа ракавица..
89 ден.
без ДДВ: 75 ден.
-21%
A280 - Wintershield зимска ракавица A280 - Wintershield зимска ракавица
Трајнa и комфорна поставената ракавица, Wintershield, има постава од флис и е изработена од нај hi-t..
340 ден.430 ден.
без ДДВ: 288 ден.
-18%
A310 - Flexo Grip Nitrile Ракавица црвено/црно A310 - Flexo Grip Nitrile Ракавица црвено/црно
Премазот од нитрил на Flexo Grip ракавицата и дава подобрена отпорност на триење. Идеална за поправк..
80 ден.98 ден.
без ДДВ: 68 ден.
-19%
A350 DermiFlex ракавица A350 DermiFlex ракавица
Супер лесна 15g основа од најлон и еластан потопени во мека нитрилна пена и ПУ за комфор,  умеш..
230 ден.284 ден.
без ДДВ: 195 ден.
A351 - DermiFlex Plus Ракавица сива/црна A351 - DermiFlex Plus Ракавица сива/црна
Дланка со точки за подобар фат и додатна заштита на дланката. Дишлива лесна основа идеална за прециз..
298 ден.
без ДДВ: 253 ден.
A630 - Razor - Lite Ракавица Grey A630 - Razor - Lite Ракавица Grey
Ракавица отпорна на пресекување ниво Д појачана со кожа на дланката за одлична заштита од топлина, з..
860 ден.
без ДДВ: 729 ден.
-12%
A722 - Ракавица отпорна на удар и пресекување сива/црна A722 - Ракавица отпорна на удар и пресекување сива/црна
Комбинирање на удобност, фат, влијание и отпорност на пресекување во удобни безшевна основа. Флексиб..
860 ден.980 ден.
без ДДВ: 729 ден.
-22%
A724 - Заштитна Impact Ракавица без постава жолта
Неозначена верзија на A725. Врвна заштита, тешка мултифункционална ракавица со напредна технологија ..
770 ден.990 ден.
без ДДВ: 653 ден.
-45%
A735 - Comfort grip ракавици со високи перформанси портокалова
Дизајнирани да овозможат висок степен на умешност во фаќањето на предметите за работа, обложени се с..
480 ден.880 ден.
без ДДВ: 407 ден.
AF73 - Целосен комбинезон огноотпорен Araflame портокалова AF73 - Целосен комбинезон огноотпорен Araflame портокалова
Овој супер лесен комбинезон нуди извонредна заштита од пламен. Araflame ткаенината е мека и дише и д..
0 ден.
без ДДВ: 0 ден.

  • 02/252 00 03
  • 070807332
  • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS