Респираторна заштита

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
KN95 маски KN95 маски
KN95 маски- црни и бели ..
25 ден.
без ДДВ: 21 ден.
P921 - Филтер за гас со бајонет конекција ABEK1 Brown
P921 е филтер за гас тип ABEK класа 1 заштитува од органски и неоргански кисели гасови и пареи, сулф..
530 ден.
без ДДВ: 449 ден.
P391 - Dolomite заштитна маска со респиратор на преклопување EAGLE FFP3 P391 - Dolomite заштитна маска со респиратор на преклопување EAGLE FFP3
Карактеристики CE-CAT III Доломит изборен тест затнување (D) за да се обезбеди поудобнo дише..
221 ден.
без ДДВ: 187 ден.
P971-ABEK1P3R Комбиниран филтер P971-ABEK1P3R Комбиниран филтер
Овој филтер против гас и честички штити од органски и неоргански кисели гасови и пареи, сулфур диокс..
955 ден.
без ДДВ: 809 ден.
P500 - Vienna маска за цело лице P500 - Vienna маска за цело лице
Маска за коплетна заштита на целото лице со два влезови за филтри и ABS држачи за филтри. Поликарбон..
7.560 ден.
без ДДВ: 6.407 ден.
-32%
 757-N-ABEK1P3 ФИЛТЕР за маска 757, 762 и 732  757-N-ABEK1P3 ФИЛТЕР за маска 757, 762 и 732
Филтерот се состои од два главни дела: - Филтер против гасови и пареи. Изработен е од пластика со ..
492 ден.725 ден.
без ДДВ: 417 ден.
P941-P3R Филтер за застита од честички
Филтерот P941 е филтер за честички кој штити од прав. Тој е тип P3 R и штити од токсични супстанции ..
540 ден.
без ДДВ: 458 ден.
P902-A2 Филтер за гас
P902 е филтер за гас тип А класа 2 и штити од органски гасови и пареа каде точката на вриење е повис..
360 ден.
без ДДВ: 305 ден.
P430 - Полумаска Geneva сива
Полумаска со врвен квалитет која е изработена од високо квалитетен силикон за исклучително прилегање..
1.425 ден.
без ДДВ: 1.208 ден.
P420 - Полумаска Vancouver црна
Полумаската е направена од издржлива термопластична гума. Има два филтри кои овозможуваат подобра ра..
1.275 ден.
без ДДВ: 1.081 ден.
-24%
762-S Полу маска 762-S Полу маска
Полу маска  направена од силикон.Филтрите се прицврстени на маската со бајонет систем. ..
676 ден.890 ден.
без ДДВ: 573 ден.
-38%
757 Полу маска (без филтер) 757 Полу маска (без филтер)
Полу маска  направена од силикон. Филтрите се прицврстени на маската со бајонет систем. Л..
701 ден.1.130 ден.
без ДДВ: 594 ден.
-30%
732 - Целосна маска за лице (без филтер) 732 - Целосна маска за лице (без филтер)
Целосна маска за лице направена од силикон. Филтрите се прицврстени на маската со бајонет ..
3.565 ден.5.090 ден.
без ДДВ: 3.021 ден.
P220 - FFP2 Еднократна маска со јаглеродни влакна и мембрана за дишење P220 - FFP2 Еднократна маска со јаглеродни влакна и мембрана за дишење
Сите квалитети на P200 со вентил за издишување и карбонски слој за абсорбирање на непријатни мириси...
101 ден.
без ДДВ: 86 ден.
-27%
P201 FFP2 маска со филтер
Штити од фина токсична прашина, гасови и водена пареа. Маските можат да се користат при концентрации..
80 ден.110 ден.
без ДДВ: 68 ден.
P351 FFP3 склоплива маска P351 FFP3 склоплива маска
Комфорт: Вертикално, рамна склопена, секое пакување спакувано внатре во поединечна кеса за полесно с..
198 ден.
без ДДВ: 168 ден.
P251 FFP2 склоплива маска
Комфорт: Вертикална рамна склопена, поединечно спакувани. Издувен вентил за помал отпор при&nbs..
98 ден.
без ДДВ: 83 ден.

  • 02/252 00 03
  • 070807332
  • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS