2802 - Стандарден работнички комбинезон темносин
 • 2802 - Стандарден работнички комбинезон темносин

2802 - Стандарден работнички комбинезон темносин

1.350 ден.1.890 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: 2802
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големина S-4XL:

 

Овој комбинезон има џеб на градите со капаче и два странични џебови. Комбинезонот е комфорен, практичен и отпорен на абење.

Карактеристики

 • Не се намалува за да се осигура дека овој стил ја одржува својата форма миење по
 • Скриено предно закопчување за лесен пристап
 • Страничен пристап
 • 3 џебови за голем багаж
 • Џеб за метар
 • Странични џебови
 • Полуеластичен колан за безбедно и удобно вклопување
 • Појачани на сите стрес точки
 • Достапно и во одличен избор на корпоративните бои
 • Овој симбол означува дека ткаенинате има UPF рејтинг 40+ и блокира 98% од UV зраците кои паѓаат врз облеката
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

Ткаенина на внатрешноста :

 

Kingsmill 65% полиестер 35% памук 245g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: комбинезон

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS
Portwest - Ireland 2802 - Стандарден работнички комбинезон темносин   Овој комбинезон има џеб на градите со капаче и два странични џебови. Комбинезонот е комфорен, практичен и отпорен на абење. Карактеристики Не се намалува за да се осигура дека овој стил ја одржува својата форма миење по Скриено предно закопчување за лесен пристап Страничен пристап 3 џебови за голем багаж Џеб за метар Странични џебови Полуеластичен колан за безбедно и удоб.. Category: Product #: 2802 Regular price: 1.350 ден. 1.350 Available from: Ехтрабис