Најдобро продавани
C073 - Панталони MeshAir Pro црна
 • C073 - Панталони MeshAir Pro црна

C073 - Панталони MeshAir Pro црна

1.105 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: C073
Достапност: Out Of Stock
Количина:

Оваа slim fit, лесна панталона е завршена со Texpel слој што им овозможува на течностите да се одбиваат од ткаенината. MeshAir Про фалтата и панелот на задниот дел на коленото нудат максимална дишливост во средини како топла кујна. Други карактеристики вклучуваат заден џеб, целосен еластичен појас со врвка за затегнување и фалти на колената за подобра мобилност.

Карактеристики

 • Издржлива полиестер / памучна ткаенина со отпорна завршна обработка на дамки од Texpel
 • MeshAir™мрежест дел позади колената и на подлошката на препоните за подобар проток на воздух
 • Целосно еластичен колан за извонреден комфор на корисникот
 • Странични џебови
 • Прилагодлив раб за прилагодување на сите должини на ногавиците
 • Обележани фалти за дополнително обликување
 • 1 џеб за безбедно складирање
 • Приспособување со помош на врвца на половината
 • Заден џеб
 • Slim fit дизајн за исклучителен комфор
 • Премиум ткаенина која има завршен слој кој ги отфрла маслото и течностите

 

Ткаенина на внатрешноста : 

Kingsmill со Texpel финиш 65% полиестер 35% памук 190g

 

Контрастна ткаенина : 

MeshAir Pro 100% Полиестерска мрежа

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
-15%
BIZ1 - Bizweld комбинезон за заварување
5.125 ден.6.030 ден.
5.125 ден.6.030 ден.
-14%
SK11 - Чорапи Thermal SK11 - Чорапи Thermal
215 ден.250 ден.
215 ден.250 ден.
-11%
94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики
4.807 ден.5.384 ден.
4.807 ден.5.384 ден.
B0609 - Rafting B0609 - Rafting
5.709 ден.
5.709 ден.
-15%
B1210 - I-ROBOX B1210 - I-ROBOX
5.610 ден.6.600 ден.
5.610 ден.6.600 ден.

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2022. UKION SHOPS
Portwest - Ireland C073 - Панталони MeshAir Pro црна Оваа slim fit, лесна панталона е завршена со Texpel слој што им овозможува на течностите да се одбиваат од ткаенината. MeshAir Про фалтата и панелот на задниот дел на коленото нудат максимална дишливост во средини како топла кујна. Други карактеристики вклучуваат заден џеб, целосен еластичен појас со врвка за затегнување и фалти на колената за подобра мобилност. Карактеристики Издржлива п.. Category: Product #: C073 Regular price: 1.105 ден. 1.105 Available from: Ехтрабис