DX474 - DX4-Софтшел јакна (црна)

DX474 - DX4-Софтшел јакна (црна)

0 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: DX474
Достапност: Out Of Stock
Количина:
Јакната DX4  е прецизно изработена со употреба на револуционерна ткаенина за дишливост, водоотпорна и отпорен на ветер рипстоп. Неговиот спортски инспириран дизајн вклучува поголема должина на грбот, динамично обликувани ракави, прилагодливи манжетни, рефлектирачки ленти и повеќе безбедни џебови за изобилство на складирање. Идеален избор за современиот работник.
 
 •     Направено од трајна дишлива, водоотпорна и отпорна на ветер ткаенина
 •     Динамична внатрешна контрастна ткаенина
 •     6 џебови за обилно складирање
 •     Бесплатна тетратка вклучена со оваа облека DX4
 •     Џеб на градите со патент
 •     Странични џебови со патент
 •     Прикачената качулка е стилска и практична
 •     Качулка со ергономски облик за совршено вклопување
 •     Рефлектирачки ленти за зголемена видливост
 •     Обликуваните ракави овозможуваат зголемена слобода на движење
 •     Прилагодување на на лента за флексибилна големина
 •     Прилагодлив дел на половината за пријатно вклопување
 •     Заоблен дел на грбот за дополнителна заштита
 •      Лесни прицврстувачи прикачени на сите патенти
 •      Контрастно боење за додаден стил
 •      Современ дизајн со ергономски крој
 •      Појачување на сите стрс точки
 •      * Регистриран дизајн на Европската заедница
 •      Екстремно отпорна на вода, ткаенината ја одбива водата


Ткаенина: 92% полиестер, 8% еластан, обложен со
100% полиестер микро поларен флис 310g
Основа: 100% полиестер мрежа 165g

ЗА ЦЕНА И ДОСТАПНОСТ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД, КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ НА 070/807-332

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS
Portwest - Ireland DX474 - DX4-Софтшел јакна (црна) Јакната DX4  е прецизно изработена со употреба на револуционерна ткаенина за дишливост, водоотпорна и отпорен на ветер рипстоп. Неговиот спортски инспириран дизајн вклучува поголема должина на грбот, динамично обликувани ракави, прилагодливи манжетни, рефлектирачки ленти и повеќе безбедни џебови за изобилство на складирање. Идеален избор за современиот работник.       Направено од трајн.. Category: Product #: DX474 Regular price: 0 ден. 0 Available from: Ехтрабис