Најдобро продавани
DX470 Baffle Елек (сива и сина боја)
 • DX470 Baffle Елек (сива и сина боја)
 • DX470 Baffle Елек (сива и сина боја)

DX470 Baffle Елек (сива и сина боја)

3.475 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: DX470
Достапност: 64
Количина:

Расположливи опции

* Боја:


* Големина S-4XL:

DX4 Baffle Gilet користи мапиран дизајн на телото да ја балансира изолацијата и слободата на движењето. Цврстиот најлон на предната страна и задните панели се обложени со Insulatex за да се задржи јадрото на телото топло. Два џебови со патент на градниот кош, странични џебови и внатрешните џебови нудат многу простор за безбедно складирање,
 

 •      Мапиран дизајн на телото кој помага да се балансира изолацијата и да се зголеми слободата на движење
 •      Динамичка внатрешна контрастна ткаенина
 •      6 џебови за обилно складирање
 •      Бесплатна тетратка вклучена со оваа облека DX4
 •      Џебови на градите со патент
 •      Странични џебови со патент
 •      Внатрешни џебови за безбедно складирање
 •      Чувар на брадата за дополнителна удобност и стабилност
 •      Рефлектирачки ленти за зголемена видливост
 •      Капа со врвка за прицврстување
 •      Заоблен дел на грбот за дополнителна заштита
 •      Лесни ленти за прицврстување прикачени на сите патенти
 •      Контрастно боење за додаден стил
 •      Современ дизајн со ергономски крој
 •      Контрастни премиум патенти за додаден стил
 •      Креирани за активно вклопување
 •      * Регистриран дизајн на Европската заедница


Ткаенина: 100% најлон 65g
Контрастна ткаенина: 75% полиестер, 20% рајон, 5% еластан 330g
Полнење: Insulatex постава 120g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
-15%
BIZ1 - Bizweld комбинезон за заварување
5.125 ден.6.030 ден.
5.125 ден.6.030 ден.
-14%
SK11 - Чорапи Thermal SK11 - Чорапи Thermal
215 ден.250 ден.
215 ден.250 ден.
-11%
94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики
4.807 ден.5.384 ден.
4.807 ден.5.384 ден.
B0609 - Rafting B0609 - Rafting
5.709 ден.
5.709 ден.
-15%
B1210 - I-ROBOX B1210 - I-ROBOX
5.610 ден.6.600 ден.
5.610 ден.6.600 ден.

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2022. UKION SHOPS
Portwest - Ireland DX470 Baffle Елек (сива и сина боја) DX4 Baffle Gilet користи мапиран дизајн на телото да ја балансира изолацијата и слободата на движењето. Цврстиот најлон на предната страна и задните панели се обложени со Insulatex за да се задржи јадрото на телото топло. Два џебови со патент на градниот кош, странични џебови и внатрешните џебови нудат многу простор за безбедно складирање,        Мапиран дизајн на телото кој помага да се .. Category: Product #: DX470 Regular price: 3.475 ден. 3.475 Available from: Ехтрабис