DX460 - Зимска јакна

DX460 - Зимска јакна

6.300 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: DX460
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големина S-4XL:

DX4 зимската јакна користи динамичен растеглив и високо изолационен материјал кој гарантира топлина и удобност. Ергономскиот профил и реглан ракавите овозможуваат неограничен опсег на движење и поголема слобода на движење. Неговата долга должина на грбот, манжетни за ветер и прилагодливата капуљача овозможуваат дополнителна заштита.
 

 • Водоотпорена, ги чува корисниците суви и заштитени 
 • Залепени шавови за дополнителна заштита
 • Целосно поставена за да се задржи топлината
 • 5 џебови за голем багаж
 • Гратис бележник вклучен со оваа DX4 облека
 • Џебови на градите со патент
 • Странични џебови со патент
 • Внатрешен џеб за сигурно чување
 • Качулка што се вади
 • Качулка која се приспособува со помош на врвка за сигурно и удобно налегнување
 • Штитник за брада со внатрешен подесувач кој обезбедува екстра удобност
 • Заоблен продолжен заден дел
 • Затегнувач за манжетни со лепенка за сигурност
 • Плетена манжетна која брзо се суши за цврсто и удобно вклопување
 • Обликуваните ракави даваат зголемена слобода на движењето
 • Рефлектирачка лента за зголемена видливост
 • Лесни држачи за влечење прикачени на сите патенти
 • Високо видливи бои
 • Активни, се вклопуваат
 • Современ дизајн со ергономски отсек
 • Контраст премуим патент за дополнителен стил
 • Појачани на сите стрес точки
 • *Регистриран дизајн на Европската заедница
 • Ткаенина екстремно отпорна на вода, која ја одбива водата од површината


Ткаенина: 100% Polyester Stretch TPU 110g
Ткаенина на основата: 100% Polyester Stretch Pongee Lining 80g
Полнење: Body - 100% полиестер 140g
Ракави- 100% полиестер 60g
Капа и манжетна- 100% полиестер 40g

Стандарди
EN 343 Class 3:1 (EN343:2003 + A1:2007)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS
Portwest - Ireland DX460 - Зимска јакна DX4 зимската јакна користи динамичен растеглив и високо изолационен материјал кој гарантира топлина и удобност. Ергономскиот профил и реглан ракавите овозможуваат неограничен опсег на движење и поголема слобода на движење. Неговата долга должина на грбот, манжетни за ветер и прилагодливата капуљача овозможуваат дополнителна заштита.   Водоотпорена, ги чува корисниците суви и заштитени  За.. Category: Product #: DX460 Regular price: 6.300 ден. 6.300 Available from: Ехтрабис