Најдобро продавани
DX449 - DX4 Работни панталони
 • DX449 - DX4 Работни панталони
 • DX449 - DX4 Работни панталони
 • DX449 - DX4 Работни панталони

DX449 - DX4 Работни панталони

5.673 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: DX449
Достапност: 132
Количина:

Расположливи опции

* Боја:* Големина 28-48:


Работните панталони DX4 се ергономски дизајниран и користат насочено поставување на динамични 4X stretch ткаенини на растегнување за да обезбедат максимален опсег на движење при работа. На панталоните има високиот појас со странична еластичност, обезбедувајќи заштита во сите работни позиции. Џебови на колена кои се наменети за штитници за колена, предни џебови со големи димензии и повеќефункционални џебови со патент за сигурно складирање на телефон, пенкала и алати. Тројно шиење за максимална издржливост.

Карактеристики

 • Еластична ткаенина во 4 насоки за олеснување на движењето и дополнителна удобност
 • Гратис пар штитници за колена вклучени со овие панталони
 • Лесни флексибилни HiVisTex Про сегментирани рефлектирачки ленти за зголемување на видливоста
 • Рефлектирачка лента
 • 11 џебови за голем багаж
 • Две нивоа на џебови за штитници за колено овозможувајќи две опции за позиционирање
 • Џебови за штитници за колена за брз и лесен пристап
 • Повеќе странични џебчиња со патент
 • Џеб за метар
 • Задниот џеб со патент

 •  
Ткаенина на внатрешноста : 
Kingsmill Polyester Stretch: 93% полиестер, 7% еластан 270g

Дополнителни информации за контрастната ткаенина : 

Ткаенина Contrast: 65% полиестер, 35% Памук Ripstop Weft Stretch 235g

Појачување на колена: 88% Најлон, 12% Eластан 275g

 
 
 
* Ве молиме пред да направите нарачка, контактирајте не за потврда на достапноста на броевите и посакуваната боја                                                                                                                             

 

 
 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
-15%
BIZ1 - Bizweld комбинезон за заварување
5.125 ден.6.030 ден.
5.125 ден.6.030 ден.
-14%
SK11 - Чорапи Thermal SK11 - Чорапи Thermal
215 ден.250 ден.
215 ден.250 ден.
-11%
94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики
4.807 ден.5.384 ден.
4.807 ден.5.384 ден.
B0609 - Rafting B0609 - Rafting
5.709 ден.
5.709 ден.
-15%
B1210 - I-ROBOX B1210 - I-ROBOX
5.610 ден.6.600 ден.
5.610 ден.6.600 ден.

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2022. UKION SHOPS
Portwest - Ireland DX449 - DX4 Работни панталони Работните панталони DX4 се ергономски дизајниран и користат насочено поставување на динамични 4X stretch ткаенини на растегнување за да обезбедат максимален опсег на движење при работа. На панталоните има високиот појас со странична еластичност, обезбедувајќи заштита во сите работни позиции. Џебови на колена кои се наменети за штитници за колена, предни џебови со големи димензии и повеќефункционал.. Category: Product #: DX449 Regular price: 5.673 ден. 5.673 Available from: Ехтрабис