Најдобро продавани
DX410 - DX4 поло маица црна
 • DX410 - DX4 поло маица црна

DX410 - DX4 поло маица црна

1.255 ден.1.477 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: DX410
Достапност: 128
Количина:

Расположливи опции

* Големина S-4XL:

Модерна DX4 поло маица дизајнирана со активен крој со користење на премиум полиестер и пропиленска ткаенина за целодневна свежина, сувост и комфор. Главните карактеристики вклучуваат рефлектирачки принт и контрастни паспули. Оваа поло маица е идеална за брендирање

Карактеристики

 • Способност за сушење и ладење
 • Современ дизајн со чисти пресечени линии
 • Идеален за корпоративно носење и изработка по избор
 • Високо видливи бои
 • Контраст премуим патент за дополнителен стил
 • Slim fit дизајн за исклучителен комфор
 • Овој симбол означува дека облеката има јамка(држачи) за лесно прокачување на радио.
 • Овој симбол означува дека ткаенинате има UPF рејтинг 40+ и блокира 98% од UV зраците кои паѓаат врз облеката
 • Максимално 50 перења

 

Ткаенина на внатрешноста : 100% полиестер Pin Mesh 150g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
-15%
BIZ1 - Bizweld комбинезон за заварување
5.125 ден.6.030 ден.
5.125 ден.6.030 ден.
-14%
SK11 - Чорапи Thermal SK11 - Чорапи Thermal
215 ден.250 ден.
215 ден.250 ден.
-11%
94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики
4.807 ден.5.384 ден.
4.807 ден.5.384 ден.
B0609 - Rafting B0609 - Rafting
5.709 ден.
5.709 ден.
-15%
B1210 - I-ROBOX B1210 - I-ROBOX
5.610 ден.6.600 ден.
5.610 ден.6.600 ден.

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2022. UKION SHOPS
Portwest - Ireland DX410 - DX4 поло маица црна Модерна DX4 поло маица дизајнирана со активен крој со користење на премиум полиестер и пропиленска ткаенина за целодневна свежина, сувост и комфор. Главните карактеристики вклучуваат рефлектирачки принт и контрастни паспули. Оваа поло маица е идеална за брендирање Карактеристики Способност за сушење и ладење Современ дизајн со чисти пресечени линии Идеален за корпоративно носење и изр.. Category: Product #: DX410 Regular price: 1.255 ден. 1.255 Available from: Ехтрабис