Најдобро продавани
BIZ2 - Bizweld палто за заварувачи

BIZ2 - Bizweld палто за заварувачи

3.082 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: BIZ2
Достапност: 13
Количина:

Расположливи опции

* Големина S-4XL:

Bizweld палтото за заварувачи обезбедува целосна заштита и комфор при заварување и брусење.

Карактеристики

 • Сертифицирано од европската комисија
 • CE-CAT III
 • Овој симбол означува дека ткаенинате има UPF рејтинг 40+ и блокира 98% од UV зраците кои паѓаат врз облеката
 • 3 џебови за голем багаж
 • Скриен џеб за телефон
 • Овој симбол означува дека облеката има јамка(држачи) за лесно прокачување на радио.
 • Надворешна етикета за стандарди за брза идентификација на нивото на заштита
 • Скриено предно закопчување за лесен пристап
 • Мажетни со затегач за подесување за сигурно вклопување
 • Џебови на гради со преклоп
 • заштита од зрачење, конвективна и контактна топлина
Ткаенина на внатрешноста :
Bizweld: 100% памук, FR завршна обработка 330g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
-15%
BIZ1 - Bizweld комбинезон за заварување
5.125 ден.6.030 ден.
5.125 ден.6.030 ден.
-14%
SK11 - Чорапи Thermal SK11 - Чорапи Thermal
215 ден.250 ден.
215 ден.250 ден.
-11%
94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики
4.807 ден.5.384 ден.
4.807 ден.5.384 ден.
B0609 - Rafting B0609 - Rafting
5.709 ден.
5.709 ден.
-15%
B1210 - I-ROBOX B1210 - I-ROBOX
5.610 ден.6.600 ден.
5.610 ден.6.600 ден.

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2022. UKION SHOPS
Portwest - Ireland BIZ2 - Bizweld палто за заварувачи Bizweld палтото за заварувачи обезбедува целосна заштита и комфор при заварување и брусење. Карактеристики Сертифицирано од европската комисија CE-CAT III Овој симбол означува дека ткаенинате има UPF рејтинг 40+ и блокира 98% од UV зраците кои паѓаат врз облеката 3 џебови за голем багаж Скриен џеб за телефон Овој симбол означува дека облеката има јамка(држачи) за лесно прокачува.. Category: Product #: BIZ2 Regular price: 3.082 ден. 3.082 Available from: Ехтрабис