TX22 - Portwest Texo Contrast маица.

TX22 - Portwest Texo Contrast маица.

Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: TX22
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големина S-4XL:

Достапни во избор на популарни контрасни бои, оваа модерна маица изгледа и стои одлично. Врвниот материјал го зачувува својот изглед и по многубројните перења.

Карактеристики

 • Одлично задржување на бојата, со што облеката изгледа нова подолго
 • Лесна и удобно
 • Ткаенината има UPF рејтинг 50+ и блокира 98% од UV зраците кои паѓаат врз облеката
 • 1 џеб за безбедно складирање
 • Граден џеб
 • Високо видливи бои
 • Идеален за корпоративно носење и изработка по избор


 •  

 

Ткаенина на внатрешноста :

 

65% полиестер 35% памук 195g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS
Portwest - Ireland TX22 - Portwest Texo Contrast маица. Достапни во избор на популарни контрасни бои, оваа модерна маица изгледа и стои одлично. Врвниот материјал го зачувува својот изглед и по многубројните перења. Карактеристики Одлично задржување на бојата, со што облеката изгледа нова подолго Лесна и удобно Ткаенината има UPF рејтинг 50+ и блокира 98% од UV зраците кои паѓаат врз облеката 1 џеб за безбедно складирање Граден џеб В.. Category: Product #: TX22 Regular price: 380 ден. 380 Available from: Ехтрабис