Најдобро продавани
A146-Arctic Winter Ракавица
 • A146-Arctic Winter Ракавица

A146-Arctic Winter Ракавица

425 ден.500 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: A146
Достапност: 74
Количина:

Расположливи опции

* Големини 6-12:

Последното откритие ви заштита на рацете. Со премаз од мека нитрилна пена преку 3/4 на ракавицата за да ги одржи рацете суви и прстите заштитени. Отворен горен дел за дишливост.

 • CE сертифицирани
 • Специјално дизајнирани за употреба во ладни услови
 • Двоен слој кој за задржува топлината и ја зголемува изолацијата
 • Флексибилен песочен нитрилен завршен слој за одличен фат во суви и влажни услови
 • 3/4 потопени за зголемена заштита
 • 100% дишлива безшевна основа
 • Плетиво 15 за дополнителна умешност
 • Означен производ кој ја олеснува промоцијата на производот
 • Супериорна отпорност на абразија и кинење 
 • Произведни да не оставаат влакненца за минимална контаминација


Стандарди     
AS/NZS 2161 .2
AS/NZS 2161 .3
AS/NZS 2161 .5
ANSI/ISEA 105 - 2016 CUT Level (A2)
EN 420
EN 388:2003 - (4.1.4.1.)
EN 511 (0.2.X.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
-15%
BIZ1 - Bizweld комбинезон за заварување
5.125 ден.6.030 ден.
5.125 ден.6.030 ден.
-14%
SK11 - Чорапи Thermal SK11 - Чорапи Thermal
215 ден.250 ден.
215 ден.250 ден.
-11%
94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики
4.807 ден.5.384 ден.
4.807 ден.5.384 ден.
B0609 - Rafting B0609 - Rafting
5.709 ден.
5.709 ден.
-15%
B1210 - I-ROBOX B1210 - I-ROBOX
5.610 ден.6.600 ден.
5.610 ден.6.600 ден.

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2022. UKION SHOPS
Portwest - Ireland A146-Arctic Winter Ракавица Последното откритие ви заштита на рацете. Со премаз од мека нитрилна пена преку 3/4 на ракавицата за да ги одржи рацете суви и прстите заштитени. Отворен горен дел за дишливост. CE сертифицирани Специјално дизајнирани за употреба во ладни услови Двоен слој кој за задржува топлината и ја зголемува изолацијата Флексибилен песочен нитрилен завршен слој за одличен фат во суви и влажни усло.. Category: Product #: A146 Regular price: 425 ден. 425 Available from: Ехтрабис