94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики
  • 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики

94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики

6.110 ден.7.180 ден.
Производител: Sixton Maspica - Italy
Шифра на производ: 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големина 36-48:


EN ISO 20345:2011

Line: Skipper
Upper: No ladder, High Tenacity textile, WR
Lining: Breezy 3D, two-layers combination
Removable insole: Soft-fit Plus ESD

Sole: PU / PU ESD-plus SRC passed
Toe cap: Alu SXT 2.0
Antiperforation: K+ Anti-perforation PLUS
Size: 38-48
Weight: 
595 gr

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 02/252 00 03
  • 070807332
  • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS
Sixton Maspica - Italy 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики EN ISO 20345:2011 Line: Skipper Upper: No ladder, High Tenacity textile, WR Lining: Breezy 3D, two-layers combination Removable insole: Soft-fit Plus ESD Sole: PU / PU ESD-plus SRC passed Toe cap: Alu SXT 2.0 Antiperforation: K+ Anti-perforation PLUS Size: 38-48 Weight: 595 gr .. Category: Product #: 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Regular price: 6.110 ден. 6.110 Available from: Ехтрабис