Најдобро продавани
90378 - AUCKLAND 02 SRC ESD
 • 90378 - AUCKLAND 02 SRC ESD

90378 - AUCKLAND 02 SRC ESD

4.768 ден.6.120 ден.
Производител: Sixton Maspica - Italy
Шифра на производ: 90378
Достапност: 23
Количина:

Расположливи опции

* Големина 36-48:

 • Upper: Dgtex.Airy, no ladder, WRU H.T. textile, MIcroFiber Suede with Pro-tech SXT light
  Airy, no ladder, WRU H.T. textile
  Lining: Breezy 3D, two-layers combination
  Antislip lining: DUALMICRO
  Removable insole: Soft-fit Plus ESD
  Sole: PU / PU ESD-plus SRC
  Toe cap: none
  Antiperforation: none
  EN ISO 20345:2011

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
-15%
BIZ1 - Bizweld комбинезон за заварување
5.125 ден.6.030 ден.
5.125 ден.6.030 ден.
-14%
SK11 - Чорапи Thermal SK11 - Чорапи Thermal
215 ден.250 ден.
215 ден.250 ден.
-11%
94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики 94405-00 AUCKLAND HIGH S3 - SRC ESD A Заштитни патики
4.807 ден.5.384 ден.
4.807 ден.5.384 ден.
B0609 - Rafting B0609 - Rafting
5.709 ден.
5.709 ден.
-15%
B1210 - I-ROBOX B1210 - I-ROBOX
5.610 ден.6.600 ден.
5.610 ден.6.600 ден.

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2022. UKION SHOPS
Sixton Maspica - Italy 90378 - AUCKLAND 02 SRC ESD Upper: Dgtex.Airy, no ladder, WRU H.T. textile, MIcroFiber Suede with Pro-tech SXT light Airy, no ladder, WRU H.T. textile Lining: Breezy 3D, two-layers combination Antislip lining: DUALMICRO Removable insole: Soft-fit Plus ESD Sole: PU / PU ESD-plus SRC Toe cap: none Antiperforation: none EN ISO 20345:2011 .. Category: Product #: 90378 Regular price: 4.768 ден. 4.768 Available from: Ехтрабис