2860 - Класично работничко палто темносино

2860 - Класично работничко палто темносино

920 ден.1.590 ден.
Производител: Portwest - Ireland
Шифра на производ: 2860
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Големина S-4XL:

Ова палот има повеќе џебови за складирање и контраст на бои за подобар дизајн. Еласичната трака на појасот дава комфор и лесно движење.

Карактеристики

 • Издржливи polycotton ткаенини за високи перформанси и максимална удобност
 • Скриено предно закопчување за лесен пристап
 • 6 џебови за голем багаж
 • Џеб на ракав
 • Мажетни со затегач за подесување за сигурно вклопување
 • Странична еластична половина за одличен комфор на корисникот
 • Џеб за мобилен
 • Овој симбол означува дека ткаенинате има UPF рејтинг 40+ и блокира 98% од UV зраците кои паѓаат врз облеката
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

Ткаенина на внатрешноста :

 

Kingsmill 65% полиестер 35% памук 245g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 02/252 00 03
 • 070807332
 • mk@extrabis.com

Extrabis

Ехтрабис © 2023. UKION SHOPS
Portwest - Ireland 2860 - Класично работничко палто темносино Ова палот има повеќе џебови за складирање и контраст на бои за подобар дизајн. Еласичната трака на појасот дава комфор и лесно движење. Карактеристики Издржливи polycotton ткаенини за високи перформанси и максимална удобност Скриено предно закопчување за лесен пристап 6 џебови за голем багаж Џеб на ракав Мажетни со затегач за подесување за сигурно вклопување Странична еластична .. Category: Product #: 2860 Regular price: 920 ден. 920 Available from: Ехтрабис